Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... marturia mincinoasa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

marturia mincinoasa

pe parcursul unui proces civil,martorul propus de partea adversa a depus o marturie mincinoasa,neconforme cu adevarul, contrazicandu-se singur,si in contradictie cu ceea ce au declarat ceilalti martori,ma intereseaza daca pot cere o copie a declaratiei martorului considerat mincinos ptr a depune plangere penala ptr marturie mincinoasa?
Daca sunteti parte in proces aveti posibilitatea sa solicitati prin cerere copierea declaratiei martorului si apoi in baza acesteia si a eventualelor alte probattorii pe care le puteti administra sa formulati planngere pentru marturie mincinoasa impotriva acestuia la organul de politie competent teritorial