avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotarare judecatoreasca evacuare chirias- cum il pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotarare judecatoreasca evacuare chirias- cum il pot evacua repede si cu cheltuieli minime?

am hotarare judecatoreasca de evacuare a chiriasului rau-platnic. Cum il pot evacua cat mai repede si cu cat mai putine cheltuieli? Pot pur si simplu intra in casa avand in vedere ca nu mai locuieste acolo sau trebuie neaparat sa apelez la un executor?
va trebui sa apelati la un executor, daca nu mai locuieste acolo de ce nu schimbati yalele cand nu este acolo?

Ultima modificare: Miercuri, 1 Octombrie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Daca nu mai locuieste in imobilul respectiv dar are bunuri acolo,mai bine apelati la un executor.Daca nu mai are bunuri intrati fara nici o problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu chiriasii ContSters344547 ContSters344547 Buna ziua! Va cer sfatul in urmatoarea speta: la sfarsitul lunii trecute am inchiriat o garsoniera unei familii.Eu nu locuiesc in localitatea respectiva ci la ... (vezi toată discuția)
Am lăsat pe cineva trei ani în apartament fără să cer bani, iar acum când am decis să vând nu mai vrea să plece. cum rezolv problema? Alex. M Alex. M Bună ziua, Am lăsat pe cineva sa stea în apartamentul meu de aproape 3 ani fără a mi plătit chirie sau a primi orice fel de suma , singura mea ... (vezi toată discuția)