Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotarare judecatoreasca evacuare chirias- cum il pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotarare judecatoreasca evacuare chirias- cum il pot evacua repede si cu cheltuieli minime?

am hotarare judecatoreasca de evacuare a chiriasului rau-platnic. Cum il pot evacua cat mai repede si cu cat mai putine cheltuieli? Pot pur si simplu intra in casa avand in vedere ca nu mai locuieste acolo sau trebuie neaparat sa apelez la un executor?
va trebui sa apelati la un executor, daca nu mai locuieste acolo de ce nu schimbati yalele cand nu este acolo?

Cornel Vasile, Consilier juridic
Daca nu mai locuieste in imobilul respectiv dar are bunuri acolo,mai bine apelati la un executor.Daca nu mai are bunuri intrati fara nici o problema.