Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primire persoana in locatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primire persoana in locatie

As dori sa iau in locatie o persoana a carui carte de identitate a expirat si nu are documente legale asupra locuintei unde sta.
Mentionez ca persoana nu intentioneaza sa locuiasca la mine,pur si simplu doreste sa isi reinoiasca documentul de identitate,iar eu sa-mi dau acordul pentru a trece adresa mea pe acesta.
Ce efecte juridice implica acest fapt? Este bine sa fac asta?
Puteti avea tot soiul de probleme sau sa nu aveti niciuna, depinde ce soi de om e. problemele sunt maio mult de natura sa va sacaie- corespondenta lui, citatii, somatii chestiuni de acest soi.
Dreptul dvs de proprietate nu e afectat.
Practic va dati acordul sa il luati in spatiu pe 10 ani.
gi-jane2, moderator