Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensionare

Ac dori sa stiu daca se ia in calculul pensiei perioada de 3-4 luni lucrate de la data depunerii dosarului de pensionare si pana la data primirii deciziei.
Adica ,daca am depus dosarul in iulie si am lucrat pana in noiembrie, aceste 4 luni intra in calculul punctajului pentru anul 2014 si implicit in punctajul general sau trebuie sa solicit dupa primirea deciziei recalcularea pensiei. Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
1. Nu este nevoie de adeverinta de la angajator.

2. Angajatorul a depus lunar declaratia nominala (D112) si este suficienta.

3. Dvs. trebuie numai sa mergeti la Casa de Pensie si sa completati cererea de recalculare a pensiei.

4. Cele de mai sus sunt valabile numai in cazul pensiei pentru limita de varsta.