Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... scutire de taxele juridice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

scutire de taxele juridice

sunt reclamant intr-un dosar civil,datorita faptului ca am venituri mici am fost scutit de taxele de judecata,dar in cazul in care nu-mi convine sentinta si fac recurs,voi fi scutit de taxe si la recurs?
Daca aveti venituri mici asa cum sustineti puteti sa faceti cerere pentru a fi scutit de plata cheltuieliorla de judecata si la recurs.Pueti sa cereti aceste cheltuieli de la adversarul dvs. in situatia in care castigati.