Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Norma de Hrana
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Norma de Hrana

Buna ziua, este adevarat ca de la 1.01.2015, Politia Locala va beneficia de norma de hrana?multumesc.
Ordonanţa de urgenţă nr. 65/2014 pentru modificarea şi completarea unor acte normative (acordarea normei de hrana politistilor locali)
(…)
Art. XI. -
După articolul 35 din Legea poliţiei locale nr. 155/2010, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 339 din 8 mai 2014, se introduce un nou articol, articolul 35indice1, cu următorul cuprins:
“Art. 35indice1. -
Începând cu 1 ianuarie 2015, autorităţile administraţiei publice locale pot acorda în limita bugetului aprobat, prin hotărâre a consiliului local, norma de hrană poliţiştilor locali conform prevederilor Ordonanţei Guvernului nr. 26/1994 privind drepturile de hrană, în timp de pace, ale personalului din sectorul de apărare naţională, ordine publică şi siguranţă naţională, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.
DOAR DACA VOR PRIMARII
FIV70, utilizator