avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte pentru suspendare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte pentru suspendare PFA

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cu ce acte trebuie sa ma prezint la camera de comert pt a-mi suspenda activitatea pe o perioada determinata pe PFA.. si cam cat dureaza procedura.multumesc
Buna ziua,

PFA se suspenda la ONRC nu la Camera de comert.
Pentru suspendare trebuie sa mergeti cu toate actele PFA-ului in original.
Dupa ce terminati la OnRC trebuie sa mergeti si la ANAF.
Cititi si mai jos:

[ link extern ] /
Ultima modificare: Marți, 28 Octombrie 2014
Cabinet expertcontabil Dontu Irina Carmen, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa suspendat si activitate nereluata dupa suspendare mprv mprv Buna ziua, Am infiintat un PFA in 2008 la dorinta angajatorului, astfel toti \"angajatii\" au devenit PFA si colaboratori ai firmei. In 2011 s-a revenit la ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma Daria B. Daria B. Buna ziua, As vrea sa infiintez o firma ca sa pot emite facturi pentru serviciile prestate si nu stiu care varianta e mai buna si din punctul de vedere al ... (vezi toată discuția)
Coduri caen ii romulusg romulusg Buna ziua. Am citit multe post-uri pe acest forum cu privire la cate coduri caen ai dreptul pe un ii, insa, pentru pozitia mea, am fost mai mult nelamurit dupa ... (vezi toată discuția)