Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procedura in cazul unei donatii a unui loc de veci
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procedura in cazul unei donatii a unui loc de veci

Buna seara, cine ma poate informa si pe mine cu privire la donarea unui loc de veci (eu voi fi donatarul), adica : unde trebuie mers si in ce ordine ? Cu multumiri anticipate.
Va trebui sa mergeti la administratia cimitirului respectiv cu actul de concesionare a locului de veci (daca nu il mai are donatorul, sa stie locul exact unde se gaseste mormantul in cimitir) si cu actul de donatie. Va trebui sa achitati totul la zi. Dupa care administratia cimitirului va proceda la schimbarea concesionarului si va elibera un nou act de concesiune pe numele dvs.
Multumesc mult de tot