Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere declaratia 150
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere declaratia 150

Buna ziua !
Nu mai tin minte cum am procedat cu decl. 150 atunci cand am obtinut certif digital pt tr declaratiilor ; acum vreau sa tr decl on line, pe ac certificat pt inca o firma. Trebuie sa tr la ANAF dupa care mi se tr. 150 cu care ( impreuna cu celelalte doc. ) ma prezint la ANAF - sau scot formularul 150 si l completez eu ?

Multumesc !
Buna ziua,

Completati formularul 150 pe site ANAF, il listati, semnati si stamoilati, si , impreuna cu celelalte documente,( imputernicire notariala, copie CIF, CI etc) va prezentati la Administratia financiara pentru inregistrare. Ulterior veti primi confirmarea pe e-mail-ul pe care este inrolat certificatul.

[ link extern ] /
Buna seara,

Inainte de a incarca declaratia 150 de pe site-ul anaf trebuie completat un document de confirmare pe care-l gasiti de regula pe site-ul operatorilor de servicii.
Daca doriti mai multe informatii contactati-ma pe privat.

O seara buna,
Valentin