avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare taxe judiciare de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare taxe judiciare de timbru

am avut un proces avand ca obiect anulare act administrativ care s-a terminat in iunie 2014. mai pot recupera taxa de timbru ?
Cel mai recent răspuns: Vasilateanu , utilizator 14:21, 24 Noiembrie 2014
numai daca ati castigat si ati solicitat obligarea paratei la plata acestora.
pai si daca in timpul judecatii nu am solicitat acest lucru... mai pot solicita acum printr-o actiune separata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata/actiune separata AL MARIN AL MARIN Buna ziua, Am o rugaminte la voi, daca puteti sa ma ajutati. Este vorba despre un dosar castigat si o chitanta platita de client care nu a fost depusa la ... (vezi toată discuția)
Creanta ulterioara catalin_avadanei catalin_avadanei Buna ziua! O societate X a intrat in insolventa de la inceputul anului 2016. Societatea Y s-a inscris la masa credala a societatii X, figurand in tabelul ... (vezi toată discuția)
Sechestru - cheltuieli de judecata, onorariu avocat MIHAELA 1968 MIHAELA 1968 Buna ziua, Cu permisiunea dvs. supun atentiei si problema mea : este vorba de proces civil - pretentii : Avocatul a cerut cheltuieli de judecata iar ... (vezi toată discuția)