avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decont combustibil PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decont combustibil PFA

Buna, va retin atentia cu urmatoarea intrebare:

Cum se poate deconta combustibilul in cadrul PFA, daca autoturismul este folosit si in interes de serviciu si in interes personal (ctr. comodat)?
Am inteles ca exista mai multe variante insa am neclaritati legate de acest aspect.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: dave26 , utilizator 19:40, 15 Decembrie 2014
Va rog sa cititi raspunsul postat la o intrebare similara, la adresa www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc pentru indrumare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii inregistrare pfa yonut_scuriu yonut_scuriu Buna ziua, Am citit mai multe topicuri pe acest forum dar mai am cateva intrebari legate de inregistrarea unui PFA pe care as dori sa le clarific cu ... (vezi toată discuția)
Pfa cheltuieli ce se pot deconta razvansch razvansch Incepand cu 1 ianuarie anul acesta, am trecut de la norma de venit la impozitarea in sistem real (am un PFA). Odata pe luna, timp de o saptamana, ma deplasez ... (vezi toată discuția)
Decontare cheltuieli combustibil baga baga Buna ziua. Rog ajutor in urmatoarea situatie. Sunt administrator la o firma care se ocupa cu realizarea de studii de piata, cercetari de marketing, pe baza de ... (vezi toată discuția)