Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Termen intocmire pv contraventie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Termen intocmire pv contraventie

exista un termen de intocmire pv de contraventie. cel in care se constata fapta si cel in care e intocmit pv de contraventie
cu stima
Buna ziua.Din cate am citit eu(ordonanta 2/2001) ,organul constatator poate intocmi pv de contraventie in cel mult 6 luni de la constatarea faptei iar de la data intocmirii pv-ului este obligat sa vi-l transmita in maxim o luna. Asta am inteles eu ca utilizator, nu am studii juridice, dar cred ca am inteles bine.Bafta.