Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Obtinere informatii judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Obtinere informatii judecatorie

Buna Ziua

As avea o intrebare, am avut un proces finalizat in noiembrie la care nu am putut sa ma prezint. Cunosc rezultatul pe scurt de pe portalul instantelor, dar deoarece nu ma aflu in tara pot sa solicit judecatoriei o copie dupa hatarare prin email?

Multumesc
Sentintele nu se comunica prin email,daca sentinta nu a fost inca redactata va fi comunicata la domiciliul declarat de dvs pe durata procesului,domiciliul ales la avocat sau domiciliul dvs din acte.
Ok, sa inteleg ca nu pot solicita sentinta si in format electronic, corect?
Cred ca am fost destul de clar in exprimare,sentinta nu se comunica electronic.
Multumesc