avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Validare legea 18 / 1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Validare legea 18 / 1991

In baza legii nr. 18 / 1991 tatal meu in urma solicitarii a fost validat pe anexa nr. 15 cu suprafata de 5000 mp vegetatie forestiera, acum in anul 2014 mi se aduce mie la cunostinta ( tatal meu fiind decedat actualmente)ca o sa invalideze pozituia din anexa nr, 15 in care tatal meu era validat cu aceasta suprafata, pe motiv ca in urma verificarilor In Borderoul agricol al populatiei din anul 1948 - 1951, tatal meu nu figureaza inscris. E posibil asa ce3va?
Cel mai recent răspuns: pusa2mimi , utilizator 21:34, 29 Decembrie 2014
Solicitati la primarie copii xerox dupa cererea si actele depuse de tatal dvs. la L 18/1991.
Din cate stiu eu , ca sa fie trecut pe o anexa, trebuia sa depuna pe langa cerere si o copie dupa registrul agricol(poate fi din alt an, nu cel specificat ca"nu l-a gasit").

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce valoare juridica si legala are in fata instantei civile un registrul agricol din anii 1948 - 1951, privind terenuri vegetatie forestiera (teren padure) ? conform legea nr. 18/1991 si a legea nr.1/2000 soparla62 soparla62 Buna ziua, stimati utilizatori, sfatuitori, cunoscatori de drept civil, privind legile retocedarilor de terenuri. Intreb ? Ce valoare juridica si legala are ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate; cadastru dumifilote dumifilote As dori sa stiu care este documentul care este documentul care atesta suprafetele de teren aflate in proprietatea tatalui meu inainte de ... (vezi toată discuția)
Legea 247 privind retrocedarea nonamamaia nonamamaia Buna seara! Am si eu o problema am un teren cu suprafata de 5000 mp. A apartinut mamei mele (eu avand in acest moment 70 de ani), a fost trecut in anul 1930 in ... (vezi toată discuția)