Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Echivalare roni-lei din1945
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Echivalare roni-lei din1945

Care este valoarea actuala in lei(roni) a sumei de 100.000 de lei din anul 1945?
Exista un ordin BNR 4/24555/2003 care are o paritate leu dolar.
In anul 1945 1 dolar era 98,74 lei, deci suma dumneavoastra era 1012,76 dolari.
Ca atare, folosind cursul actual al dolarului - 3,6885, valoarea actuala este de 3.735,56 lei.
Multumesc pentru raspuns!Astept cu rabdare si un raspuns la cealalta intrebare:care sunt variantele legale pt. a deveni proprietar pe un teren intravilan?Eu am raspuns la intrebarile puse de dumneavoastra.
Cu stima,