avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare reactivare suspendare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare reactivare suspendare contract

Buna ziua
Am un angajat care a fost in paternitate 1 luna, adica a avut contractul suspendat.
Care sunt demersurile pentru al reactiva?
Contract nou?Act aditional??Medicina muncii?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: monii23 , utilizator 17:47, 6 Ianuarie 2015
Se face o cerere din partea salariatului prin care solicita incetarea suspendarii c.i.m. si reluarea activitatii in baza aceluiasi contract.

In baza acestei solicitari, angajatorul emite decizia de incetare a suspendarii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.
FISA DE APTITUDINI de la Medicina Muncii trebuie refacuta?
si nu e Act aditional?e Decizie?si ce articole scriu?
multumesc
Incetarea suspendarii c.i.m. u are niciun articol corespondent in Codul Muncii.

Se face decizie si nu act aditional.

VA MULTUMESC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil - contract suspendat CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT Buna ziua, Indrumati-va si pe mina va rog asupra unei proceduri. Cum se face reluarea CIM daca salariata a fost in concediu de crestere copil? Contractul ... (vezi toată discuția)
Revenire din concediu de maternitate loredanaalina loredanaalina Buna ziua, cum trebuie procedat cand un angajat a fost pontat 3 luni pe statul de plata in concediu de maternitate si dupa 3 luni spune ca vrea sa ii fie ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare dupa cic ContSters60781 ContSters60781 Buna ziua, Imi puteti spune ce am de facut pentru o angajata ce a fost in CCC, si se intoarce maine, dupa cei 2 ani (intregi)? Mai intai, banuiesc ca am ... (vezi toată discuția)