Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare reactivare suspendare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare reactivare suspendare contract

Buna ziua
Am un angajat care a fost in paternitate 1 luna, adica a avut contractul suspendat.
Care sunt demersurile pentru al reactiva?
Contract nou?Act aditional??Medicina muncii?
va multumesc
Se face o cerere din partea salariatului prin care solicita incetarea suspendarii c.i.m. si reluarea activitatii in baza aceluiasi contract.

In baza acestei solicitari, angajatorul emite decizia de incetare a suspendarii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.
FISA DE APTITUDINI de la Medicina Muncii trebuie refacuta?
si nu e Act aditional?e Decizie?si ce articole scriu?
multumesc
Incetarea suspendarii c.i.m. u are niciun articol corespondent in Codul Muncii.

Se face decizie si nu act aditional.

VA MULTUMESC