Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cabinet psihologie -PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cabinet psihologie -PFA

Ma poate ajuta cineva cu o monografie contabila pt.un cabinet de psihologie-PFA?Neplatitor de TVA.
Va multumesc anticipat!
Pai trebuie sa completati registrul jurnal de incasari si plati, sa aveti completate fisele pentru operaţiuni diverse şi jurnalul privind operaţiuni diverse si sa le faceti totalul anual. Aveti in vedere tipul de cheltuieli care sunt deductibile limitat, asa cum sunt ele trecute in art. 48 cod fuscal.
Buna seara. Va multumesc pentru raspuns.Mai am o intrebare si anume: in registrul de incasari si plati,se inregistreaza factura emisa,respectiv de achizitie,ori numai chitantele de incasare,respectiv plata/,incasarile si platile prin banca? Va multumesc anticipat!