avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorii banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorii banca

In urma cu 11 ani am luat de la Altex cu buletinul un frigider si un aparat de radio , suma fiind in jur de 1300 ron . Necazurile din viata mea , divort , partaj , etc ... au facut ca eu sa nu pot achita ratele , iar dupa cateva luni nu am mai primit nici o instiintare . In luna octombrie 2014 , am primit o scrisare de la o firma de recuperare cu suma de 6700 de ron . Am acceptat sa le dau in rate de cate 1000 de le pe luna si pana acuma am achitat 2000 de lei ... este corecta oare suma cu care m au impovarat cei de la firma recuperatoare ? Dupa mai bine de 11 ani sunt inca obligata sa o achit ? Va multumesc ! :)
Cel mai recent răspuns: Anjelique , utilizator 23:58, 8 Ianuarie 2015
Dupa 11 ani,teoretic a intervenit prescriptia
Dar daca dvs ati inteles sa achitati,va revine obligatia sa acoperiti intreg debitul
M-au amenintat ca imi pun sechestru la primarie pe bunurile mele si am acceptat telefonic .Am returnat pana acum 2000 de ron insa suma de 6700 mi se pare enorma ... :

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Limita de credit symo75 symo75 Am o descoperire de card la o banca de 1000 ron .Firma la care lucrez a schimbat banca de livrare a salariilor,si am ramas cu datoria la acea banca.De curand a ... (vezi toată discuția)
Executare silita LauraElena1993 LauraElena1993 Bună ziua! Am o întrebare de adresat. Un prieten acum mai mulți ani prin 2006 a făcut un împrumut de 2500 RON. La acea vreme a achitat înapoi camjumatate ... (vezi toată discuția)
Fara cale de apel? danmocanescu danmocanescu Buna ziua, In anul 2005, am cumparat de la Altex prin Banckpost cateva produse electronice in valoare de 14.000.000 lei vechi cu rate pe 60de luni, urmand a ... (vezi toată discuția)