Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Imi trebuie licenta de transport?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Imi trebuie licenta de transport?

Buna seara! As dorii sa imi spuneti daca imi trebuie licenta de transport la un camion de 7,5 tone inmatriculat pe mine personal(fara firma) si cu care transport cerealele produse de mine pe suprafata de teren pe care o detin? mentionez ca nu efectuez alte transporturi decat in interes personal. va multumesca anticipat!
astept un raspuns pe aceasta tema daca se poate...
Da ,,Orice auto de 7.5 t pentru a putea cicula pe drumurile publice trebuie sa aveti licenta de transport ..in cazul d-voastra de licenta transport in cont propiu ..pe langa ceasta va trebui si atestat de transport mrfa ..Pentru mai multe detalii va rugam sa luati legatura cu unitatea ARR teritoriala de care judet apartineti