Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu consilier juridic debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu consilier juridic debutant

Buna ziua! As dori sa particip la un concurs pentru un post de consilier juridic debutant la Directia de asistenta sociala si protectia copilului. Intrebarea ar fi, care este salariul pe care l-as primi in cazul in care as reusi? Pun aceasta intrebarea deoarece mi s-a spus ca, salariile in administratia publica sunt foarte mici chiar minimul pe economie. As dori sa stiu daca merita efortul sau ar trebui sa ma orientez catre mediul privat? Va multumesc!
975 -salariul minim brut pe economie
975 brut? Deci salariul net ar fi de 700 si ceva de lei?
Intr-adevar, 975 lei este salariul brut.