avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Proprietatea intelectuală asupra unui mod de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Proprietatea intelectuală asupra unui mod de desfăsurare a afacerilor

Aş dori să înfinţez o firmă care să aibe ca obiect de activitate oferirea de meditaţii la diferite discipline scolare prin intermediul webcam-ului. Mă interesează dacă pot face ca acest concept să fie înregistrat la OSIM ca să pot fi singurul care practică în acest mod oferirea de meditaţii.
Cel mai recent răspuns: edipav , utilizator 08:48, 20 Ianuarie 2015
NU puteti inregistra acel concept la OSIM fiindca nu este susceptibil de inregistrare ca brevet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firmã de publicitate razvan_george razvan_george Buna ziua . Am o firma de publicitate , care mi-a mers destul de bine pana acum . Acum vreau sa intru pe alt segment de clienti cu publicitatea de tip ... (vezi toată discuția)
Trademark mickyyy mickyyy Buna ziua, Am urmatoarea situatie: am infiintat o firma care in mare are acelasi obiect de activitate cu o alta companie din SUA. Serviciile si produsele ... (vezi toată discuția)
Brevet invenþie - cum trebuie sã procedez? ContSters64341 ContSters64341 Buna dimineata. Sunt persoana fizica si am conceput un produs care se va adresa clientilor la nivel global, acest produs este inovativ din multe puncte de ... (vezi toată discuția)