Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Proprietatea intelectuală asupra unui mod de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Proprietatea intelectuală asupra unui mod de desfăsurare a afacerilor

Aş dori să înfinţez o firmă care să aibe ca obiect de activitate oferirea de meditaţii la diferite discipline scolare prin intermediul webcam-ului. Mă interesează dacă pot face ca acest concept să fie înregistrat la OSIM ca să pot fi singurul care practică în acest mod oferirea de meditaţii.
NU puteti inregistra acel concept la OSIM fiindca nu este susceptibil de inregistrare ca brevet.