avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Un srl cu datorii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Un srl cu datorii

Un srl cu datorii la stat in care instanta a pronuntat dizolvarea in 2006,dar procedura nu am continuato prin publicarea in Monitorul oficial,poate fi lichidat?
in cat timp datoriile catre stat se prescriu
Cel mai recent răspuns: luciano39ok2007 , utilizator 08:03, 20 Ianuarie 2015
Din ce Spuneti Dvs aici, firma ar trebui sa fie radiată. Datoriile se prescriu in 5 ani.
Nu este radiata figureaza la registrul comertului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu pot sa inchid punctul de lucru Mihaela Nicolaescu Mihaela Nicolaescu Buna ziua. Sunt administrator la un SRL care are 3 asociati, dintre care unul sunt si eu(34%). Am inchis o unitate care nu mai functiona dar nu pot sa inchid ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl Z.A.G. Z.A.G. Buna ziua. Am fost asociata si administrator (am detinut 50% din partile sociale si puteri depline) impreuna cu fostul meu sot intr-un SRL . Dupa divort am ... (vezi toată discuția)
Lichidare voluntara de srl tibor_nagy tibor_nagy Buna ziua! Detin un SRL cu activitatea suspendata momentan si sunt intr-o dilema deoarece suspendarea temporara de 3 ani se va sfarsi. As vrea sa lichidez ... (vezi toată discuția)