avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Pot lichida si radia un srl
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Pot lichida si radia un srl

Pot lichida un srl cu datorii la stat,in cat timp se prescriu datoriile catre stat?
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 08:41, 20 Ianuarie 2015
Nu. Datoriile se prescriu in 5 ani.
Buna ziua,
Datoriile se prescriu in termen de 5 ani, daca nu intervine intreruperea acestiu termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozite pe teren si cladiri/ termen de prescriere laurashield laurashield Buna, Am un SRL care detine in proprietate un teren de 6000 mp., cu cladiri (magazii, depozite , hala de lucru). Nu am mai platit impozitele la primarie ... (vezi toată discuția)
Un srl cu datorii luciano39ok2007 luciano39ok2007 Un srl cu datorii la stat in care instanta a pronuntat dizolvarea in 2006,dar procedura nu am continuato prin publicarea in Monitorul oficial,poate fi ... (vezi toată discuția)
Dizolvare si lichidare firma cu datorii jade_0923 jade_0923 Buna seara, Incerc sa ma documentez pe ici, pe colo despre dizolvare si lichidare, dar nu gasesc un raspuns clar. Mai exact, problema este urmatoarea: ... (vezi toată discuția)