Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare-cumparare imobil, plata in 2 conturi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare-cumparare imobil, plata in 2 conturi

Buna seara,

La incheierea contractului de vanzare-cumparare avand ca obiect un imobil este posibil ca suma obtinuta poate fi virata 50%in contul unui proprietar si 50% in contul celui de-al doilea?
Va multumesc
da, se poate.
ar fi bine sa fie trecute si in contract conturile.