Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decontarea navetei pt.o distanta mai mare de 80 de km
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decontarea navetei pt.o distanta mai mare de 80 de km

Buna ziua!
As dori sa stiu daca se deconteaza naveta daca locul de munca este la o distanta mai mare de 80 de km de la domiciliu.
Daca da,atunci ce lege reglementeaza asta?
Va multumesc anticipat pt.raspuns!
Nu exista niciun act normativ care sa prevada o astfel de obligatie in sarcina unui angajator din sectorul privat.

Ceea ce doriti dvs este posibil numai daca este reglementat in c.i.m., in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.
Multumesc frumos pt.raspuns!!!