Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... plata contributiilor la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

plata contributiilor la pensie

Lucrez in Italia cu contract in regula ,am in Romania un contract de asigurare sociala care platesc lunar contributia sociala,la salariul minim pe economie.
Intrebarea mea este contributiile ce le platesc in tara sunt in aceasi perioada cu cele din Italia la insumarea lor pentru stabilirea anilor de contributii nu importa ca sunt in aceasi perioada ?
Nu conteaza ca sunt in aceeasi perioada, veti avea un punct de pensie ai mare.