Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... hartuire prin telefon mobil
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

hartuire prin telefon mobil

Buna. Ce pot face impotriva unui idiot care ma tot suna pe telefonul meu mobil, si debiteaza numai porcarii, agasandu-ma non stop?
Am auzit ceva de filtru de selectie a apelantilor... stiti ceva referitor la asta? Nu imi vine sa imi schimb telefonul mobil.Numarul adica.
Si nu am idee de unde a facut rost de nr.meu. Sunt o persoana serioasa si nu am anturaj dubios.
Mersi de raspunsuri.
Exista posibilitatea de a respinge acel numar de telefon.
Va pot indruma cei in a caror retea sunteti.
Rugati un comerciant de telefoane mobile, sa va seteze telefonul pentru respingerea acelui numar de telefon. Poate merita sa achizitionati un nou aparat, daca cel vechi nu permite aceasta setare.
Daca stiti cine este persoana care va hartuieste inaintai o plangere la politie in acest sens.
Cel mai bine ar fi sa formulati plangere la politie si la cererea acesteia firma va oferi informatii despre persoana respectiva sau eventual firma de telefonie la care este abonat.Nu este de neglijat nici propunerea cu modificarea in setari pentru respingerea apelului
Setarile in telefonul mobil se pot face numai daca ai telefon mobil cu sistem de operare symbian. Al meu era un model mai vechi de telefon.
Multumesc de informatii, am rezolvat cu firma de telefonie. O zi buna.