Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Certificat de casatorie aflat la judecatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Certificat de casatorie aflat la judecatorie

daca un sot initiaza procedura de divort si retrage actiunea de divort inainte de primul termen, dar nu a luat certificatul de casatorie si au trecut aproape 8 luni, celalalt sot cum poate sa ia certificatul de casatorie de la judecatorie?
rdumitru2014, utilizator
face o cerere si o depune la registratura judecatoriei
multumesc, a depus ieri. interesant ca a primit cererea la registratura (sau cum se numeste ghiseul) dar i-a spus ca normal doar persoana care a initiat divortul poate sa-l ridice.
rdumitru2014, utilizator