Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Clauze abuzive - banca - client persoana juridica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Clauze abuzive - banca - client persoana juridica

Buna seara,

pot intenta proces bancii pentru clauze abuzive in contract daca sunt persoana juridica ? Multumesc anticipat !
Da, dar nu in temeiul legislatiei protectiei consumatorului care are in vedere doar persoana fizica. Poate fi introdusa o actiune civila in schimb.
Mi s-a spus ca nu pot face nimic, mi-ati dat o speranta ! Va multumesc !