Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legislatia muncii- grupa a II-a si pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legislatia muncii- grupa a II-a si pensie

Am lucrat in grupa a-II-a de muncaoperioada de 3 ani si 4 luni .In aceasta perioada am nasut 2 copii beneficiind de concediii prenatal si post natal de112 zile pentru fiecare.Aceste concedii fac partedin vechimea in munca in grupa a II-a,la calculul pensiei?
Nu.