avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legislatia muncii- grupa a II-a si pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legislatia muncii- grupa a II-a si pensie

Am lucrat in grupa a-II-a de muncaoperioada de 3 ani si 4 luni .In aceasta perioada am nasut 2 copii beneficiind de concediii prenatal si post natal de112 zile pentru fiecare.Aceste concedii fac partedin vechimea in munca in grupa a II-a,la calculul pensiei?
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 22:06, 16 Februarie 2015
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal si lauzie? Madaaa Madaaa Buna seara, Sunt insarcinata in 4 luni si angajata din data de 19 septembrie 2019. Data probabila a nasterii este 6 aprilie 2020. Prind 7 luni lucrate ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare indemnizatie crestere copil gabrjela gabrjela Buna ziua, Ma intereseaza cateva informatii legate de acordarea indemnizatiei de crestere a copilului, anume : 1) Cf OUG nr.111/2010, Art. 2 (1) ... (vezi toată discuția)
Somaj ,angajare,concediu prenatal crysstyle crysstyle Sunt insarcinata in 5 luni ,mai am o luna de somaj dupa care ma voi angaja,adica platesc darile la stat,dupa aceea voi intra in concediu prenatal.As vrea sa ... (vezi toată discuția)