Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Procedura de atribuire offline cu licitatie deschisa ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Procedura de atribuire offline cu licitatie deschisa CU UN SINGUR OFERTANT

Buna ziua,

In aceasta situatie: "o singura oferta in licitatie deschisa" putem mentine acelasi pret ca in oferta initiala? sau suntem obligati sa aplicam un pas sa inbunatatim oferta?
Multumesc,
AC
" În cazul în care ofertantul declarat admis şi înregistrat în SEAP nu modifică în cadrul fazei de licitaţie electronică elementele ofertei care fac obiectul procesului repetitiv, la stabilirea clasamentului final este luată în considerare oferta depusă de către acesta anterior desfăşurării acestei faze, introdusă în prealabil în SEAP de autoritatea contractantă."