Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chitanta de mana ptr un teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chitanta de mana ptr un teren intravilan

Am cumparat in aprilie 2014 cu chitanta de mana si cu 2 martori un teren intravilan ..Nu am reusit nici acum sa merg la notar ptr a incheia un contract de vanzare cumparare ..Vanzatorul find un consumator mare de alcool a terminat bani si se gandeste ca sa mai incerce si la alti sa vanda acel teren ..El motivand ca nu mai este de acord cu acea chitanta de mana ..Ce se poate intampla ,,pot pierde acel teren Intentionez sa vb cu un avocat ..
Puteti face o cerere catre judecatorie,ca in urma acordului de vanzare cumparare ,incheiat intre d-voastra si vanzator ,sa emita titlu de proprietate pentru d-voastra ca si cumparator,dovedind cu inceputul de dovada scrisa (chitanta incheiata sub semnatura privata) si cu martorii.