Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperari prescrieri banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperari prescrieri banca

Buna ziua am luat un credit de nevoi personale in 2007. in luna 11 2007 am plătit ultima rata de atunci nu ma dat nimeni in judecata sau sami opresca din apar mi tot venit notificari de la firma de recuperari,as dori sa va intreb sa prescris vedeţiul meu sau nu ai dacă ma mai pot să in judecata pentru recuperarea lui sau sami facă opriri pe salar? Multumesc
nu s-a prescris
Dar ce se poate intampla dacă nu mai platesc nu am nimic pe numele meu si cand sar prescrie datoria?

De unde stiti si santeti atat de sigur?Argumentati va rog!Pt. Gicu
doru533, utilizator
Pai au trecut 7 ani de la ultima rata platita si nu am imobile bunuri pe nu mele meu ultima instintare mia venit de la firma de recuperari luna trecuta pt a ma instinta ca ma vor da in judecata daca nu platesc integral creditul pe mine mar interesa dupa cat timp se prescrie o datoria
doru533 a scris:

De unde stiti si santeti atat de sigur?Argumentati va rog!Pt. Gicu

din primul mesaj, așa îmbârligat cum este, rezultă că micutu1979 a primit notificări. un credit nu se prescrie prin neplata ratelor, ci prin acțiunile care se fac în legătură cu acel credit.