Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Referitor la cupoanele de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Referitor la cupoanele de pensie

Bună, Am rugămintea sa-mi spuneti unde trebuie sa fac o cerere pentru a primi cuponul de pensie la noua adresa de domiciliu. Pana in anul 2013 am locuit in Botosani iar din 2013 pana in prezent locuiesc in judetul Timis iar cupoanele le primesc la Botosani.
Trebuie sa va faceti domiciliul stabil in Timis, apoi cu copie dupa buletin si dupa un cupon de pensie, faceti o cerere catre Casa de Pensii Botosani pt. a va transfera dosarul in Timis. Timp de 3 luni primiti pensia de la Botosani, apoi primiti o noua decizie de la Timis si veti primi pensia si cuponul de le Timis.
Daca nu va faceti domiciliul stabil in Timis nu primiti cupoanele in Timis.
Dvs aveati obligatia de a anunta Casa de Pensii Botosani de schimbarea domiciliului ( in termen de 15 zile de la schimbare)
Gabi50, utilizator