avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren intravilan

Prin HCL s-a aprobat PUZ si RLU
-introducere in intravilan a terenului
si proiect constructie
Durata de valabilitate a PUZ si RLU conform HCL este de 3 ani La OCPI terenul e intravilan
Intrebare ; daca in cei 3 ani nu se construieste nimic terenul introdus in intravilan trece in extravilan ?
Cel mai recent răspuns: Anca Brinzaru , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 09:08, 24 Februarie 2015
NU! daca exista extras cf cu intravilan asa ramane dar va expira Autorizatia de construire
terenul a fost introdus in intravilan prin HCL . Durata de valabilitate a PUZ si RLU a expirat in ianuarie 2015. La OCPI terenul in extras e intravilan conform HCL dar la Primarie mi se spune ca e extravilan.
Cum au putut trece terenul inapoi in extravilan ?
Scoate-ti un CF recent si impreuna cu actele primite odata cu HCL si PUZ mergeti la primarie, acolo s-a comis o greseala, dupa parerea mea!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren intravilan kazi kazi Prin HCL s-a aprobat PUZ si RLU -introducere in intravilan a terenului si proiect constructie Durata de valabilitate a PUZ si RLU conform HCL este de 3 ... (vezi toată discuția)
Discrepanta categorie teren carte funciara-urbanistica primarie stefanprisacariu stefanprisacariu Buna seara, Sunt interesat sa cumpar un teren. Proprietarul are intabulare si pe extrasul de carte funciara din 2015, apare ca este intravilan, categoria ... (vezi toată discuția)
Scoatere din circuitul agricol mihai09 mihai09 buna ziua am obtinu anul trecut in luna octombrie autorizatie de construire fara sa fiu nevoit sa scot terenul din circuitul agricol la banca imi cere sa ... (vezi toată discuția)