Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren intravilan

Prin HCL s-a aprobat PUZ si RLU
-introducere in intravilan a terenului
si proiect constructie
Durata de valabilitate a PUZ si RLU conform HCL este de 3 ani La OCPI terenul e intravilan
Intrebare ; daca in cei 3 ani nu se construieste nimic terenul introdus in intravilan trece in extravilan ?
NU! daca exista extras cf cu intravilan asa ramane dar va expira Autorizatia de construire
terenul a fost introdus in intravilan prin HCL . Durata de valabilitate a PUZ si RLU a expirat in ianuarie 2015. La OCPI terenul in extras e intravilan conform HCL dar la Primarie mi se spune ca e extravilan.
Cum au putut trece terenul inapoi in extravilan ?
Scoate-ti un CF recent si impreuna cu actele primite odata cu HCL si PUZ mergeti la primarie, acolo s-a comis o greseala, dupa parerea mea!