Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Registru zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Registru zilieri

Buna ziua reprezint o societate (srl) cu capital integral de stat si
as vrea sa stiu daca pt. lucrari de constructii, drumuri,pavaje,pot lucra si cu zilieri?
Potrivit art.1 din Legea nr.52/2011:
(3) Instituţiile publice nu au calitatea de beneficiari în sensul prevăzut de prezenta lege, cu excepţia:

a) serviciilor de gospodărire comunală gestionate direct de consiliile locale, cum ar fi: sere, spaţii verzi şi grădini zoologice;
b) unităţilor din subordinea Ministerului Tineretului şi Sportului pentru domeniile prevăzute la art. 11 alin. (1) lit. l)–n);
c) institutelor, centrelor şi staţiunilor de cercetare-dezvoltare agricolă aflate în subordinea Academiei de Ştiinţe Agricole şi Silvice „Gheorghe Ionescu-Şişeşti“, precum şi al Institutului de Stat pentru Testarea Soiurilor aflat în subordinea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, pentru domeniile prevăzute la art. 11 alin. (1) lit. a) şi b).