Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune parti sociale

Buna ziua. Vreau sa renunt la o firma si sa fac o cesiune de parti sociale. Ce implicatii are acest proces. Ce demersuri trebuie sa fac? Trebuie in mod obligatoriu sa vina cei de la finante in control? Multumesc
Pentru o simpla cesiune de parti sociale nu trebuie sa va faceti probleme, mai ales daca firma nu are datorii la stat sau terti.