Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ridicarea masinilor parcate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ridicarea masinilor parcate

in data de 05.03.2015 mi-a fost ridicat autoturismul parcat in sec 6.doresc sa stiu daca acest lucru este ilegal. deoarece am inteles ca instanta a hotarat" anularea Hotararii Consiliului Local al Sectorului 6 nr. 4/2010, în ceea ce privește Anexa 2 la aceasta, reprezentând Regulamentul privind procedura de ridicare, transport, depozitarea în spatii amenajate și eliberarea vehiculelor stationate neregulamentar pe domeniul public al Sectorului 6 al Municipiului București. In cazul in care aceasta hotarare este valabila , va rog sa ma indrumati unde sa reclam acest abuz! mentionez ca pt a mi se elibera autoturismul , am achitat suma de 677.32ron , am fost obligata sa semnez o dispozitie de ridicare eliberat de catre "directia generala politie locala "si un pv eliberat de Consiliu Local Sec 6! pt suma achitata , am primit o factura eliberata de un SRL
Intrati pe pagina maestrul Gh. Piperea. D-sa s-a ,,razboit" si a castigat
[ link extern ] /
Sentinta o gasiti aici
[ link extern ]