Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate schimba denumirea?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate schimba denumirea?

Buna seara tuturor membrilor forumului AvocatNet!

Am si eu 3 intrebari :
Se poate schimba denumirea unei societati ? Daca da, cam cat m-ar costa?
Cat dureaza?
dumis, utilizator
da
nu foarte mult
Se poate.

TE costa cam 5 milioane.

Alberto Kurtyan
se poate schimba denumirea societatii.
Este o mentiune relativ simpla. Faceti rezervarea de denumire la ORC si ulterior inregistrati mentiune.

ATENTIE:
Vor fi schimbate toate actele societatii (actul constitutiv, certificatulde inregistrare, CUI, autorizatia de functionare eliberata de Primarie). Va puteti incadra intr-o luna de zile (pentru operatiunile de la ORC)
Ghidul de formalitati: [ link extern ]

Poate costa si mai putin de 500 de lei, depinde de numarul de caractere al deciziei de modificare a denumirii.