Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj judiciar-iesire indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj judiciar-iesire indiviziune

Este normal ca in timpul uniu proces ,judecatoarea sa se pronunte astfel"taci din gura mamaie ca acum tin cu matale" ce atitudine judiciara poate insemna aceasta?Sa ceara unui expert topo sa lotizeze terenul cu diferite posibilitati toate in favaoarea reclamantei(soacra),noi ca parati nu avem nici un drept nu se mai tine cont de nimic?????Cui trebuie sa ne adresam ,pentru conduita neprofesionala a unei judecatoare????#-o#-o
Buna ziua,

intr-o astfel de situatie trebuie sa formulati o cerere de recuzare pentru ca judecatoarea sa fie inlocuita; cererea se face in scris si se depune la dosarul cauzei; judecatoarea respectiva va trimite dosarul spre solutionare;
De ce nu aveti un avocat angajat care sa fi facut deja o astfel de cerere?
Av. Boncu
Am avut un avocat in acel moment cand in sedinta publica ,judecatoarea a spus cele mai sus mentionate ,la fel doamna avocat de atunci a recunoscut ca e un abuz cum s-a exprimat nu s-a depus la dosar nici un fel de cerere de recuzare pe motiv"a nu se pune rau cu judecatoare",acum avem alt avocat ,am avut termene ,expertiza constructii,topo.Doamna judecatoare cere exp topo lotizare dar cu posibilitati de 100%in favarea reclamantei,iar noi ca parati....Daca cerem recuzarea ce se poate intampla????
:))) asta ca asta de exprimare de ICCJ ( personal traita de mine in calitate de aparator ) `` auzi la tine in cartier tu erai jmecher, pana sa vina astia sa iti rupa capul``