Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde pot solicita studierea unui dosar penal clasat ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde pot solicita studierea unui dosar penal clasat ?

Am fost constituit parte civilă într-un dosar penal deschis pentru ucidere din culpă. Dosarul a fost clasat de procuror iar în judecătorul de cameră preliminară a menţinut soluţia procurorului. Menţionez că am depus un număr de cinci cereri (pentru studierea dosarului) către procuror pe parcursul cercetării penale la care nu am primit niciun răspuns. Deci unde se găseşte acum dosarul şi cum îl pot studia?
La judecatorie, studiati-l in arhiva penala.
Mergeti la arhiva instantei ca sa aflati daca mai este dosarul acolo.
Acolo veti afla detalii despre unde se afla dosarul.
Pe loc si nu peste cine stie cat timp sau fara sa fie necesar sa angajati avocat ca sa se ajunga la dosar.