Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata partiala

Sunt nascut in anul 1954 si am 24 ani lucrati efectiv dintre care 10 ani grupa 2.Pot solicita pensie anticipata partiala?
Cu acest stagiu de cotizare,doar limita de varsta la 65 de ani.
Acesta este tot stagiul de cotizare ?