avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligativitate folosire casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligativitate folosire casa de marcat

Buna ziua, am o firma care are o statie de betoane si vinde beton, atat la persoane juridice cat si la persoane fizice.Incasarea s-a facut prin chitante aferente facturilor taiate.Sunt obligata sa incasez prin casa de marcat?
Cel mai recent răspuns: camyv , utilizator 10:06, 24 Martie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sold registrul de casa cerica2007 cerica2007 Buna seara.Puteti sa-mi spuneti care mai este maximul soldului final la registrul de casa?Pot sa am in casa de pe o zi pe alta mai mult de 10.000 roni?Multumesc (vezi toată discuția)
Este obligatorie casa de marcat? gabriellafk gabriellafk Bună ziua! Urmează să deschid un SRL neplatitor de TVA și să aduc din China niște mașini-unelte. Potențialii clienți vor fi persoane juridice dar și ... (vezi toată discuția)
Obligativitate emitere bon fiscal cybercat86 cybercat86 Buna ziua, Detin o firma care are ca activitate principala: 4540 - Comertul cu motociclete, piese si accesorii aferente; intretinerea si repararea ... (vezi toată discuția)