Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA si student la zi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA si student la zi

Buna ziua,
Am o intrebare:
Sunt PFA, si student la zi la Universitatea Bucuresti, pe locurile cu taxa.
Calitatea de student mi-o ofera si pe cea de asigurat in sistemul de sanatate?

Multumesc,
Partial da. Insa, pentru veniturile realizate prin PFA aveti obligatia sa platiti taxe (care include asigurarea de sanatate) corespunzatoare veniturilor realizate.
puteti sa-mi explicati mai clar in ce masura ? ce inseamna acel „partial”?

pentru veniturile realizate platesc. dar daca, sa presupunem, nu am niciun venit anul acesta, sau inchid pfa-ul. sunt asigurata pana la terminarea studiilor?