Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am cumparat o masina din Spania si nu mi-a dat factura ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am cumparat o masina din Spania si nu mi-a dat factura fiscala

buna ziua am cumparat o masina de la cineva din romania care a aduso din spania masina a fost inmatriculata in spania pe firma am fost sa o inmatriculez in romania si mia cerut factura fiscala spaniolul ia dat doar contract vanzare cumparare cum pot sa o inmatriculez pentru ca am luat legatura cu cel care mia vandut masina si el a sunat in spania si a zis ca firma nu mai este ca a intrat in faliment.
va multumesc,
Se poate inmatricula si asa...mai insistati la politie. Daca aveti contractul de vandare-cumparare, Permiso de Circulacion si aia de la ITP e ok.