Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatia de a face - motivare in drept
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatia de a face - motivare in drept

pt. ca DGFP refuza compensarea TVA intentionam sa introducem o actiune in instanta prin care solicitam obligarea Finantelor la compensare. Cum motivam in drept in afara de Codul Fiscal si Normele de Aplicare la Codul Fiscal? va multumesc.
Art. 1143 si 1144 Cod Civil. (a se vedea si urmatoarele din Sectiunea IV - Despre Compensatie).