avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare casa

Daca vand o casa si doresc ca toata suma sa fie depusa direct in contul meu bancar,cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: Cristina Timaru , Avocat 18:24, 11 Mai 2015
Vanzarea se poate face direct la banca pentru a nu mai fi nevoie de declaratia dvs ca ati primit banii, notarul semneaza la momentul la care au intrat banii in cont.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament plata prin virament bancar si ipoteca banca Alin_Mihai Alin_Mihai Buna ziua ! Am cateva intrebari si v-as ruga daca puteti sa ma lamuriti.Urmeaza sa imi vand apartamentul si cumparatorul are doar o parte din bani,acestia sunt ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare imobil ::: plata alexandru08 alexandru08 Urmeaza sa cumpar un imobil insa vanzatorul nu doreste semnarea contractului pana cand nu are banii in cont. In acest caz, notarul ne-a propus urmatoarele: - ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament transfer bancar llooredana llooredana Buna ziua , Am revenit , azi am depus actele la notar . Banii pe apartament trebuie sa ii primesc in cont dupa ce semnez contractul de vanzare cumparare in ... (vezi toată discuția)