Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratie anuala venituri din salarii pentru mai ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratie anuala venituri din salarii pentru mai multe locuri de munca

In situatia in care am avut 2 locuri de munca succesive in anul 2014, in calitate de salariat, se mai depune declaratie la anaf?
petrescu alina, utilizator
Indiferent ca sunt succesive sau simultane locurile de munca,angajatul nu declara nimic,doar angajatorul
Veniturile din salarii (indiferent de numarul de locuri de munca concomitente) sunt venituri cu "retinere la sursa" si nu trebuie sa depuneti nici o declaratie la ANAF pentru ele.