avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna in timpul concediului medical cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna in timpul concediului medical cu cod indemnizatie 10

Buna ziua,
as dori sa stiu daca, un angajat care are Certificat de concediu medical cu cod de indemnizatie 10 "Reducerea cu 1/4 a duratei normale de lucru", poate sa beneficieze de concediu de odihna in perioada concediului cu cod 10.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:36, 26 Mai 2015
Nu poate beneficia de concediu de odihna , decat dupa terminarea concediului medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu med cod 10 si concediu odihna lauraflorina29 lauraflorina29 Buna ziua, Sotul meu a revenit la munca dupa concediu medical de boala cu indicatie reducere timp de lucru cu 1/4, reducere luata prin medical cod 10. Astfel ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna cata272 cata272 Am si eu o nelamurire, daca pana acum am fost in concediu medical, am dreptul ca dupa terminarea acestuia sa beneficiez si de concediu de odihna pt anul trecut ... (vezi toată discuția)
Maternitate puff_real puff_real Buna ziua! Sunt angajata de 2 ani la o firma ca si operator calculator cu 6ore/zi deoarece asa am putut initial sa lucrez si ulterior nu s-a mai putut schimba ... (vezi toată discuția)