Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna in timpul concediului medical cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna in timpul concediului medical cu cod indemnizatie 10

Buna ziua,
as dori sa stiu daca, un angajat care are Certificat de concediu medical cu cod de indemnizatie 10 "Reducerea cu 1/4 a duratei normale de lucru", poate sa beneficieze de concediu de odihna in perioada concediului cu cod 10.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Nu poate beneficia de concediu de odihna , decat dupa terminarea concediului medical.