Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe cladiri si teren
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe cladiri si teren

pot beneficia de scutire impozit pe cladiri si teren daca mama mea are grad de handicap grav si locuieste impreuna cu mine avand domiciliul la aceiasi adresa cu a mea.
In temeiul disp L nr 448/2006 republicata art 26 beneficiaza de facilitatea scutirii impozitului aferent casa/teren numai contribuabilul care face dovada ca este detinator de certificat incadrare in grad de handicap
Da, mama detine certificat de handicap dar nu este ea titulara a proprietatii in care are domiciliul si locuieste.Aici sunt neclar . Se poate scuti de impozit cladirea si terenul aferent acesteia ?